В загальноосвітній школі № 3 з російською і польською мовами навчання працює психологічна служба у складі практичного психолога та соціального педагога.
Основні завдання: просвітницька (профілактична), корекційна, відновна та розвивальна робота на основі психодіагностичних показників.
Основні напрямки розвитку служби:
- Підвищення психологічної культури всіх учасників НВП – учнів, вчителів, батьків
- Соціально-психологічна діагностика, моніторинг особистісного розвитку учнів.
- Проектування і соціально-психологічна корекція розвитку учнів.
- Соціально- психологічна і педагогічна реабілітація дітей і підлітків, які знаходяться у кризовій життєвій ситуації, соціально незахищених дітей і дітей з особливими потребами.
- Консультативно – методична допомога всім учасникам НВП.
Особлива увага в роботі психолога приділяється:
- адаптації першокласників до навчання в школі;
- профілактиці дезадаптації учнів при переході з початкової ланки в середню;
- корекційно- розвивальній роботі;
- психологічному супроводу розвитку підлітків
- надання допомоги в професійному самовизначенні старшокласників
- роботі з учнями старшого шкільного віку.
Представником соціальних служб у школі є соціальний педагог. Забезпечення соціальної підтримки дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей одиноких матерів здійснюється на основі соціального супроводу цих сімей. Соціальний педагог здійснює такі соціальні заходи:
- корекційно- розвивальна робота з учнями;
- профілактична робота з учнями, батьками, опікунами, наданні соціально-диспетчерської, інформаційної допомоги;
- корекційна робота з учнями, які стоять на внутрішкільному обліку та учнями «групи ризику»
- надання консультацій з різних питань учням, батькам, вчителям;
- проведення діагностики та анкетування серед учнів, вчителів, батьків.
Питання над яким працює психологічна служба школи є вирішення проблеми неконфліктної адаптації молодої людини до суспільних змін, її підготовки до життя в суспільстві, самовизначення та самореалізації, виховання толерантності. Багатонаціональність складу учнівського колективу нашої школи вимагає високої культури міжетнічного спілкування. Тому багато уваги приділяється вихованню в учнів культури спілкування, терпимості, взаємоповаги, толерантному відношенню до інших. З цією метою проводяться виховні бесіди, заняття, тренінги з учнями, педагогами, батьками.
Найдієвішим заходом попередження алкоголізму, наркоманії, правопорушень серед дітей є підвищена увага і надання безпосередньої допомоги. Школа-найзручніше місце для превентивної роботи, бо в ній здійснюється цілеспрямоване навчання протягом років. З метою профілактики негативних проявів поведінки в учнівському середовищі в школі працює Шкільна служба порозуміння (ШСП), що складається з команди підготовлених старшокласників-посередників(медіаторів), які працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі, допомагають своїм ровесникам розв’язувати конфлікти мирним шляхом.