Майстер-клас «Ігрові технології – засіб компетентнісного підходу”

23 лютого 2018 року в рамках методичної декади відбувся майстер-клас для вчителів за участю вчителя початкової школи Кузнєцової Т.М., спеціаліста вищої категорії,  та  вчителя образотворчого мистецтва Буяк Н.П., спеціаліста вищої категорії, учителя-методиста. Тема майстер-класу «Ігрові технології як засіб компетентнісного підходу. Дидактична гра «Своїми руками».

Майстер-клас проходив під девізом «Розкажи – і я забуду, покажи – і я пізнаю, дай зробити самому – і я зрозумію».

Захід  розпочався використанням  елементів  ранкових зустрічей. Далі вчителі запропонували учасникам зробити асоціативний кущ до слова «дитина» (практична робота). Після підведення підсумків практичної роботи стало питання «Яким повинен бути творчий вчитель, виконуючий вимоги сучасних державних документів, стосовно нової програми в умовах Нової Української Школи» (сходинки до вершини вчительської майстерності). За допомогою мультимедійної презентації визначили  компетентності, які формуються у дітей під час ігрової діяльності. При цьому вчителі працювали у групах над:

1. Розвитком мовлення (чистомовка) (розвитком артикуляційного апарату)
  2. Розвитком навичок читання (доповни текст) (розвитком уяви)
  3. З танграмом (історія, практична робота)
  4. Монотіпією (Петриківська квітка) (розвитком творчих здібностей і фантазії)
  5. Графічними вправами
  6. Розвитком дрібної моторики пальців руки (прийом кетяг в техніці дотику в техніці Петриківського розпису)
  7. Мозковою гімнастикою (малювання двома руками) (розвитком моторики руки)
  8. Математичною вправою «Карусель»

На прикладах з власного досвіду роботи вчителів        Кузнєцової Т.М. та Буяк Н.П. показано виховання милосердя до хворих дітей та дітей з особливими потребами в умовах інклюзивної освіти (інформація про відвідування учнями 3-Б класу онкохворих дітей в обласній дитячій лікарні і вручення їм подарунків).

Озвучування очікуваних результатів:

«Коли у серці чесність, характер наповнюється красою,

Коли добро живе в душі, у домі буде порядок.

Коли в домі буде порядок, у всьому світі буде щастя».

Майстер-клас пройшов на високому методичному рівні, продемонстрував професійні компетентності педагогів, зацікавлення аудиторії, багато чому навчив молодих вчителів, присутні члени атестаційної комісії І рівня відмітили творчість, креативність, глибокі знання з даного питання, готовність працювати в умовах Нової Української школи вчителів Кузнєцової Т.М. та Буяк Н.П.

if.school3@gmail.com ( 0342 ) 75-05-58