Всеукраїнський тиждень права

• «Дотримання законів не обмеження, а запорука справжньої свободи». Ст. Оріховський-Роксолан.
  • «Prawо stworzone dla ludzkości». Латинське прислів’я.
  • «У того, кто решит изучить все законы, не останется времени на их нарушения». Й.В.Гете.
  • «Where there is no law, there is no freedom». Дж.Локк.

Під такими правовими гаслами пройшов Всеукраїнський тиждень права в нашій школі.
Мета тижня права:
• Виховувати в школярів інтерес до правових знань;
• популяризувати Конвенцію ООН про права дитини та Декларацію прав людини;
• розвивати зацікавленість до вивчення предмета;
• формувати правову культуру школярів.
В рамках тижня було проведено конкурс малюнків на тему «Права дитини» серед учнів 5 – 8 класів та конкурс плакатів і відеороликів «Знай свої права та виконуй обов’язки» серед учнів 9 – 10 класів. Молодші школярі мали змогу переглянути добірку правових мультфільмів у вестибюлі школи.
6 грудня учні 9-10 класів взяли участь у правовому турнірі «Знавці права». Правовий турнір складався з декількох етапів:
1. Представлення команд.
2. Інтелектуальний штурм (34 запитання).
3. Юридичні задачі.
4. Робота з «Декларацією прав людини».
5. Підведення підсумків.
Взяли участь 2 команди – «Правознавці» та «Праволюби». Перемогли «Праволюби».
8 грудня проведено ділову гру «Країна гідності – країна прав» серед учнів 10 класів. Учні 10-А і 10-В класів були поділені на 3 команди. Кожна команда представляла уявний парламент країни гідності. Перед парламентарями трьох команд стояло завдання вибрати 7 головних соціальних прав людини, які на їх думку змогли б покращити становище їхніх країн. Кожне соціальне право оцінювалося певною сумою балів. Команди повинні були аргументувати свій вибір. Мета гри полягала в тому, щоб навчити учнів правильно розставляти акценти щодо вибору найважливіших соціальних прав у суспільстві, навчитися доводити свою точку зору і працювати в командах.
9 грудня було підведено підсумки по проведеним правовим заходам.
Конкурс малюнків «Права дитини»:
1 місце – Ткачівська Соломія – 7-Д клас.
2 місце – Нехай Ілля – 7-Д клас.
Конкурс плакатів і відеороликів «Знай свої права і виконуй обов’язки»:
1 місце – 10-В клас.
2 місце – 9-А клас.
3 місце – 10-А клас.
Відповідальні за проведення тижня права: вчитель історії та правознавства Цибуляк Ю.М., практичний психолог Ліщинська І.А., педагог-організатор Руденко Л. І., соціальний педагог Павлик Т. М.

Грудень 14, 2016