Ключ в Європу: Будапешт + Відень

03 червня 2019 року із туру під такою назвою повернулися учні та батьки Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, котрі у такий цікавий спосіб вирішили розпочати літні канікули.

Перший день літа ми провели у перлині Блакитного Дунаю – Будапешті. Спочатку це була оглядова екскурсія містом, під час якої ми оглянули Площу Героїв з її найважливішим об’єктом – пам ҆ ятником Тисячоліттю, пройшлися проспектом Андраши, відвідали Рибацький бастіон, Королівський палац, Будайську фортецю, знамениту церкву Матяша… А після обіду відвідали містечко Сентендре, яке перенесло нас у часи середньовіччя – вузенькі вулички, безліч сувенірних магазинів, стародавні сербські церкви та численні художні майстерні. Найбільше нас вразив Музей марципанів, який досить скромний за своїм розміром, але скільки цікавого міститься у його вітринах! І що найголовніше, всі ці експонати повністю їстівні і, крім того, дуже смачні.

Увечері дорослих та дітей приємно порадували «водні процедури» у термальних купальнях Сечені.

Втомлених, але сповнених яскравими враженнями та новими знаннями нас гостинно зустрів готель «Сієста» у місті Шопрон, що поряд з австрійським кордоном.

Другий день екскурсії був не менш насиченим та пізнавальним. Теплим сонячним промінням нас зустрів аристократичний Відень. Захоплюватися багатством, красою та міццю столиці Австрії ми розпочали з площі Марії Терезії та Кільцевого бульвару, оглянули Віденську оперу, дізналися багато цікавого про створення та встановлення декорацій на її сцені, відбір співаків, пройшлися найжвавішою вулицею Kartner Strasse, що приваблює не тільки різноманітністю брендових магазинів, антикварних і сувенірних крамниць, але й багатою архітектурою. Кожна будівля дихає тут історією. Цією вулицею ми вийшли до визначної готичної пам ҆ ятки – собору Святого Стефана. Велична споруда вразила нас красою як ззовні, так і всередині.

Після обіду наша група насолоджувалася бароковою красою та величчю палацу Шенбрунн, що був колись літньою резиденцією Габсбургів, вдихала приємний аромат троянд у чудовому парку з численними скульптурами, фонтанами, лабіринтом, а навіть, власним найстарішим у світі зоопарком.

Крім того, Відень вразив і кулінарними традиціями: дорослі мали змогу насолодитися вишуканим смаком кави меланж, автором рецепта якої називають українця Юрія Кульчицького, спробувати віденського шніцеля, а діти – поласувати яблучним штрудлем.

Дивовижним було і завершення туру – повернення у Будапешт і вечірня прогулянка на кораблику по Дунаю. Блиск вогнів нічного міста, величність архітектури та традиція загадувати бажання, пропливаючи під мостами Будапешта, так і манять повернутися сюди ще хоч би раз.