Вишивка – генетичний код українців

Українська вишивка. Цей скарб ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу. Про такий зв’язок розповіла Рожанська Анна (8Д кл.) на “, уроці народних ремесел «Вишивка – генетичний код українців». Вона ознайомила здобувачів освіти з роботами своєї прабабці, бабусі, мами на виставці «Українська вишивка – це одвічний предків талісман». До речі, вона показала здобувачам освіти рушник, якому 100 років.

Вишивальниці володіли «мовою» орнаментального письма, де через кольори, лінії, візерунки створювали унікальні вишивки , закодовані на добру долю для себе чи рідної людини. Знавець народної творчості Володимир Підгірняк аналізуючи витвори майстрів прикарпатського краю, виявив закономірності в орнаментах , де кожен символ відповідає певній літері кирилиці, цифрі, навіть місяцю року. З техникою текстової вишивки здобувачів освіти ознайомила Ірма Трач (8-Д кл.). А вчитель трудового навчання Стефанишин Г. В. провела майстер-клас, на якому діти освіти створили закодований візерунок свого імені.

18 Жовтня, 2021