Тиждень польської культури

З 08 до 15 листопада 2019 р. у нашій школі проходив Тиждень польської культури. Розпочався він у п’ятницю, 08 листопада, об 11.11год, коли учні разом із учителями польської мови долучилися до Всесвітньої акції «Співаймо разом гімн Польщі!».

Найбільш насиченим на події був понеділок, 11 листопада, адже саме цього дня Польща відзначала 101-у річницю Незалежності. Об 11.00год в актовій залі школи з цієї нагоди для учнів 5-11 класів відбувся урочистий захід «Поїзд до свободи», який підготувала вчитель польської мови та літератури Носенко Ю.В. Родзинкою дійства став танець «Полонез» у виконанні молодих вчителів школи. Під час символічних зупинок «поїзда історії» глядачі мали можливість пригадали найважливіші моменти зі 123-річної неволі Польщі. А о 12.00год учні 4-В класу під керівництвом пані Малґожати Гули підготували літературно-музичну композицію « Для Незалежної», яку теж полонезом підсилили учні 3-В класу з класним керівником пані Маженою Цєхомскою.

У вівторок, 12 листопада, о 10.00год учні старших класів відвідали кінотеатр «Люм’єр» і переглянули «Урок історії в кіно» у рамках  8 Перегляду сучасного польського кіно. Старшокласників супроводжували вчителі польської мови Бачкур І.О., Донецька І.М. та класний керівник 8-Д класу Самодєд І.Л.

Найочікуванішою та феєричною подією Тижня польської культури був І Фестиваль польської пісні «Кольорові ярмарки», який організувала  Крисовата О.З.   У заході прозвучало 16 музичних номерів у виконанні учнів 2-11 класів, різних за своєю тематикою, патріотичних та зовсім дитячих, такі що звучали зі сцени Євробачення та відомі хіти польського радіо. Приємно, що поряд з дітьми не соромляться виступати і дорослі, зокрема, вчитель польської та української мови – Менів А.В. виконав пісню «Żоno moja…» Заслуговує на увагу номер дівчат з 10-В класу, які за допомогою вчителя польської мови Носенко Ю.В. підготували в’язанку із уривків 5 пісень, що відомі , мабуть, кожній молодій особі. Кожен учасник заходу був нагороджений дипломом у своїй номінації. Чудовим завершенням конкурсу стала фінальна пісня Марилі Родович «Kolorowe jarmarki», яку виконали Анастасія Костюченко та Яна Звєрєва , а атмосферу ярмарку  створили всі учасники Фестивалю, що танцювали та пригощали глядачів смачними святомартинськими рогаликами та польськими цукерками, за що окрема подяка пані Мажені Цєхомській та пані Елі Риняк.

У середу, 13 листопада, учні нашої школи знайомилися з культурою Польщі через перегляд польських мультфільмів і казок (1-4 класи) та екранізацію твору геніального Адама Міцкевича «Пан Тадеуш» ( 5-В, 6-Д, 7-В, 10-В та 11-В класи).

У четвер, 14 листопада, в класах учителями польської мови проводилися ігри, конкурси, квести «Що ми знаємо про Польщу?»

Логічним завершенням Тижня польської культури став захід « Історія Станіславова від Анджея Потоцького до сучасності в мініатюрах і картинах», який у п’ятницю, 15 листопада, о 10.00год провела пані Рената Кленчанська за участі учнів нашої школи та волонтерів Центру польської культури та європейського діалогу. При допомозі цікавих фільмів, спогадів очевидців, поезій, пісень, коротких інсценізацій глядачі мали змогу краще пізнати історію та культуру рідного міста.

Учителі кафедри польської мови щиро вдячні своїм колегам : Буяк Н.П., Бучинській Н.Я. та Дубей Г.Й. за допомогу у створенні декорацій та підготовку музичних номерів, Закіровій Т.О. – за чудові костюми

18 Листопада, 2019