Всеукраїнський тиждень права

З 16 по 20 листопада 2020 року у ліцеї №3 проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого ‒ підвищення ролі правової освіти серед здобувачів освіти, виховання поваги до закону і прав людини.

Основною метою тижня було:

– активізація роботи щодо формування у дітей та учнівської молоді правової культури та ціннісного ставлення до себе й до інших;

– вироблення навичок відповідальної поведінки підростаючого покоління на основі сформованості превентивного світогляду, здатності супротиву до негативних впливів соціального середовища;

– здійснення інформаційно-просвітницької та профілактичної діяльності, спрямованої на попередження вчинення правопорушень неповнолітніми;

– виховання інтересу до активної суспільної діяльності в межах правового поля;

– розвиток громадянської свідомості школярів.

Щорічно 20 листопада в Україні відзначають Всесвітній день дитини. 20 листопада 1959 р. Генасамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а за 30 років – 20 листопада 1989 р. – Конвенцію про права дитини –  основний міжнародний документ із захисту прав дітей. Наразі її ратифікували 193 країни. Основна ідея Конвенції – забезпечення прав кожної дитини. З нагоди відзначення Всесвітнього дня дитини, учнями ліцею було створено відеоролики на тему ” Я знаю свої права”. Керівниками проектів “Я знаю свої права” та “Право очима дитини”є вчителі правознавства Цибуляк Юлія Михайлівна та Середюк Тетяна Володимирівна.

21 Листопада, 2020