Обласний семінар вчителів польської мови та літератури

Згідно з планом роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради   на 2016-2017 н.р.  на базі школи 11 квітня 2017 року було проведено обласний  семінар вчителів польської мови та літератури на тему: «Реалізація компетентнісного підходу у вивченні польської мови в загальноосвітніх навчальних закладах».

Мета семінару:

 • розкрити сутність, специфіку та переваги компетентнісного підходу у вивченні польської мови.

Завдання:

 • підвищити мотивацію педагогів до використання методів компентнісно-орієнтованого підходу в організації навчального процесу польської мови;
 • впроваджувати форми та методи організації навчально-виховного процесу, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів;
 • володіти технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів;
 • впроваджувати передовий педагогічний досвід;
 • здобувати самостійно знання і застосовувати їх на практиці.

Очікувані результати:

 • підвищення фахової компетентності і персонального іміджу учителя у навчання дітей польської мови;
 • зацікавлення вчителів у використанні сучасних педагогічних технологій в якості дидактичного засобу навчання;
 • активізація використання інтернет-ресурсів при підготовці до уроків, позакласних заходів та у самоосвіті;
 • узагальнення власного педагогічного досвіду;
 • готовність учителя використовувати в практичній діяльності сучасні аспекти роботи  з обдарованими дітьми.

Девіз семінару:

Де завдання – там творчість. Де творчість – там особистість. Де особистість – там безперервний процес навчання.

Блез Паскаль

Презентацію школи представила директор школи  С.В.Долгова. Знайомство з м/о вчителів польської мови та літератури, з методичною скарбничкою з польської мови та досвідом вчителів з Польщі провели заступник директора К.А.Нечипоренко і голова м/о п.Р.Клечанська.

В роботі теоретичного модуля взяли активну участь  і виступили з докладами: М.Р.Федунь,  доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки та психології ОІППО, на тему: «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках польської мови» та Я.В.Козленко,  методист лабораторії суспільно-філологічних дисциплін ОІППО, методист лабораторії суспільно-філологічних дисциплін ОІППО на тему: «Реалізація компетентнісного підходу у вивченні польської мови».

У практичній частині семінару було представлено методики, стратегії, технології викладання польської мови у школі І, ІІ та ІІІ ступенів:

 • «Творча лабораторія» (1-4-х класи)

Тема: «Комунікативні європейські методики навчання різних мов (польської мови як рідної і польської мови як іноземної)». Підготували учителі-поляки Роговська Аліція, Цехомська Мажена, Гула Малгожата, Риняк Ельжбета.

 • Квест (5-9 класи) . Тема:«Особливості викладання польської мови в умовах багатонаціональної школи». Підготували учителі польської мови Галущак Ю.В., Донецька І.М., Менів А.В., Струс Г.А.

 

 • Робота з обдарованими дітьми (5-11 класи). Тема :«Спілкування іноземною мовою (польською) як посередництво порозуміння у міжпредметному полікультурному середовищі» (театралізований виступ обдарованих учнів старших класів). Підготувал Р.Клечанська. Презентацію до цього виступу підготував Бачкур І.О.

 

 • В роботі підсумково-узагальнюючого модуля взяли участь всі учителі польської мови і літератури, що працюють у школі. З використанням технології «шести капелюхів» проведено круглий стіл, обмін думкам щодо формування компетентнісного підходу у вивченні польської мови та літератури в загальноосвітній школі.
ГАЛЕРЕЯ

Методична проблема школи

Активізація і розвиток творчої професійної діяльності педагогів, підвищення фахової компетентності і персонального іміджу кожного у навчанні і вихованні дітей в умовах багатонаціональної школи

Емблема

Девіз

«Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» - повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» - повинен повірити в себе учень.

В. Шаталов

Контакти

вул. ІВАНА-ФРАНКА, 14
м. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
if.school.3@gmail.com ( 0342 ) 75-05-58

Хто Online

Зареєстрованих користувачів немає...
top