Брейн-ринг «Права людини»

7 грудня 2016 року в актовому залі Юридичного інституту ПНУ ім. В. Стефаника відбувся правовий брейн-ринг «Права людини» для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з метою популяризації правової освіти серед школярів. Організаторами заходу стали Юридичний інститут ПНУ ім. В. Стефаника спільно з Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області.
Команда від нашої школи у складі 5 учнів під назвою «Діти Феміди» взяли активну участь у правовому брейн-ринзі і навіть увійшли в число призерів, отримавши 2 призове місце. Учні гідно себе представили. Кожен з них мав власне правове кредо, перекладене на декількох іноземних мовах. Діти вільно на польській мові оголосили правовий девіз команди, що стало приємною несподіванкою для журі.
До команди увійшли учні 9 та 10 класів: Бельбас Вікторія – учениця 10-В класу, Коротка Наталія – учениця 10-В класу, Нечваль Каріна – учениця 9-А класу, Кріль Олена – учениця 9-В класу та Бойко Юрій – учень 9-В класу. Капітан команди – Бельбас Вікторія. Керівник команди – вчитель історії та правознавства Цибуляк Юлія Михайлівна.
Участь в брейн-ринзі взяли 14 команд з Івано-Франківської області і одна команда з Тернопільської області:
• Діти Феміди (наша школа);
• Ерудити (Богородчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1, смт. Богородчани);
• Вікторія (Івано-Франківська загальноосвітнья школа І-ІІІ ступенів № 22);
• Праволюбці (Івано-Франківська загальноосвітнья школа І-ІІІ ст. № 10 м. Івано-Франківська);
• Правдолюбки – праволюбки (Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №11 з поглибленим вивченням англійської мови);
• Каскад (Івано-Франківська ЗОШ №25);
• Праволюби (ЗОШ І-ІІІ ступенів, Тисменицький район, село Підпечери);
• Діти Конституції (Яремчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2);
• Ерудити права (Івано-Франківська ЗШ №18);
• Адвокати (Воронська загальноосвітнья школа І-ІІІ ступенів);
• Де-юре (Івано-Франківський обласний ліцей-інтернат для обдарованих дітей із сільської місцевості);
• Нащадки Ярослава (Угринівський навчально-виховний комплекс);
• Паритет (Загальноосвітня школа-ліцей №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника);
• діти Феміди (Івано-Франківський НВК «Школа-гімназія №3»).
• ЕЙДОС (Мельнице-Подільська ЗОШ І-ІІІ ступенів Борщівського району Тернопільської області);

Членами журі були:

• Голова журі – Розвадовський Володимир Іванович, завідувач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», кандидат юридичних наук, доцент.
• Співорганізатор заходу – Рожковецька Наталія Дмитрівна, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.
• Козич Ігор Васильвич – кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Навчально-наукового Юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
• Бондаренко Світлана Іванівна – методист лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної професійної освіти.
• Малахова Ірина Михайлівна – вчитель правознавства ЗОШ № 22 м. Івано-Франківська, вчитель вищої категорії, вчитель-методист.
• Мазак Світлана Миронівна – вчитель правознавства Черніївської ЗОШ Тисменицького району Івано-франківської області, вчитель вищої категорії, вчитель-методист.
З вітальним словом виступила Валентина Антонівна Васильєва – директор Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор. На опрацювання учням було подано 33 питання, складені на основі Конституції України, Загальної Декларацiї прав людини та Конвенції ООН про права дитини.
В кінці брейн-рингу наші учні були нагороджені грамотою, отримали книги на правову тематику та «солодку медаль».

13 Грудня, 2016