«ЗИМОВА КАЗКА У КАРПАТАХ»

Саме під такою назвою 27 грудня 2018року учні, батьки та класний керівник 7-Д класу Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 – Самодєд Ірина Леонідівна – вирушили у захоплюючий відпочинковий тур до Верховини.
Відвідини карпатського краю розпочалися із села Криворівня та екскурсії до музею «Дідова аптека». У сільській хатинці-музеї зібрано велику кількість цілющих трав, плодів, коріння та настоянок, якими діди-прадіди лікувалися та запобігали багатьом захворюванням. У найбільшій кімнаті цього музею знаходиться більше 20-ти видів цілющих настоянок із загадковими гуцульськими назвами. У холодний зимовий ранок доречною була дегустація гарячого запашного чаю та смачних сиропів.
Уже в самій Верховині нас надзвичайно вразив своєю самобутністю музей музичних інструментів Романа Кумлика. Екскурсію проводила його донька – Наталія Гузак, котра після смерті батька продовжила його музейну справу. Наталія (лікар за фахом) грала на скрипці, цимбалах, тримбі, двійниці (сопілка), окарині, зозулі, пелинці, лірі, наї та розповідала про кожен з інструментів. Під час розповіді звучали народні пісні та гуцульські співанки. Крім величезної кількості музичних інструментів нас вразила колекція як повсякденного, так і весільного одягу гуцулів, характерних писаних тарілок, старовинних монет, дерев’яних замків, барток (гуцульські сокирки). А для хлопців найцікавішим було зуміти видобути хоча б якийсь звук із трембіти.
Надзвичайно пізнавальним та смачним виявився майстер-клас у музеї-сироварні «Хата-стая». Учні мали можливість не тільки побачити, як виготовляють сир, а й скуштувати цей корисний продукт. А у хаті-музеї кінофільму «Тіні забутих предків» ми ознайомилися з історією створення цієї кінострічки, розглянули речі, пов’язані з фільмом. Усіх відвідувачів вразила весільна ґуґля, в яку був одягнений головний герой фільму Іван (Іван Миколайчук). У будинку-музеї є також автентичні гуцульські одяг та предмети побуту. Усі бажаючі мали можливість зробити напам’ять фотографію у народному одязі.
Насолодитися красою гір та глибше вдихнути чистого повітря вдалося під час підйому на оглядовий майданчик. Навіть важкий та небезпечний спуск не затьмарив позитивних вражень від побаченого.
Екскурсія завершилася новорічною розважальною програмою у відпочинковому комплексі «Гердан», де, крім цікавих конкурсів та танців, усі мали можливість насолодитися гуцульською грибною юшкою, баношем і варениками на пару.
Дякуємо туристичній агенції «Еней» та особисто екскурсоводу Володимиру за цікаву та пізнавальну програму.

ГАЛЕРЕЯ
29 Грудня, 2018

Методична проблема школи

Активізація і розвиток творчої професійної діяльності педагогів, підвищення фахової компетентності і персонального іміджу кожного у навчанні і вихованні дітей в умовах багатонаціональної школи

Емблема

Девіз

«Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» - повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» - повинен повірити в себе учень.

В. Шаталов

Контакти

вул. ІВАНА-ФРАНКА, 14
м. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
if.school.3@gmail.com ( 0342 ) 75-05-58

Хто Online

Зареєстрованих користувачів немає...
top